Datum konání:
30.9.2019

TZ 190417_Napouštění bazénů.pdf

T I S K O V Á Z P R Á V A

Napouštění bazénů v nadcházející sezóně

V souvislosti s nadcházející letní sezónou přichází společnost Vodovody a kanalizace Beroun s upozorněním na možnost poklesu tlaku vody ve veřejné vodovodní síti. Tento jev nemusí být vždy důsledkem poruchy, ale může být způsoben nekoordinovaným souběžným napouštěním více zahradních bazénů v jedné lokalitě. VAK Beroun upozorňuje, že vodovodní řady a vodovodní přípojky jsou navrhovány na normové spotřeby obyvatel se zohledněním špičkových odběrů. Plnění bazénů v krátkém časovém úseku tyto návrhové hodnoty překračuje a může docházet ke kolapsům v zásobování vodou v okolních nemovitostech. VAK Beroun proto žádá odběratele, kteří využívají veřejnou vodovodní síť, aby své zahradní bazény napouštěli v souladu s obchodními podmínkami.

Odběr vody při napouštění bazénu by neměl překročit 500 l za hodinu a 5 m3 (5000 l) za 24 hodin. Kdo bude chtít napouštět bazén celý den, může si nastavit bezpečný odběr pomocí jednoduché pomůcky – proud vody k napouštění nesmí naplnit 10 litrové vědro rychleji než za 3 minuty. Nejvhodnější dobou pro plnění bazénů jsou noční hodiny, kdy je spotřeba vody v domácnostech menší. Pokud v té době není v nemovitosti žádný jiný odběr vody, může se v noci napouštět až 8 litry za minutu. Tato spotřeba odpovídá cca jeden a půl minutovému plnění vědra.

Zcela nejlepším řešením je však napouštění zahradních bazénů z cisteren. Již od začátku dubna je zaváženo 4–5 bazénů denně. Od května budou k dispozici dva cisternové vozy. Poptávka po této službě je každoročně vysoká, a proto doporučujeme nenechávat plnění bazénu na poslední chvíli.

Informace o cenách napouštění bazénů z cisteren včetně cen mohou občané získat na telefonním čísle 311 747 125, na Zelené lince 800 100 663, popřípadě osobní návštěvou v sídle společnosti VaK Beroun na adrese Mostníkovská 255, Beroun.

Napouštění bazénů z cisteren si pochopitelně může objednat každý bez ohledu na to, zda jeho domácnost je, či není napojená na veřejnou vodovodní síť.

V Berouně dne 17. 04. 2019

Pro další informace volejte a pište:

Vodovody a kanalizace Beroun, a.s.

Mostníkovská 255/3

266 01 Beroun 3

vakberoun@vakberoun.cz

Společnost VaK Beroun je největším vlastníkem a provozovatelem vodohospodářského majetku na Berounsku, Hořovicku. Působí dále na Příbramsku a v oblasti Prahy – západ. Vodohospodářský majetek společnosti představuje jednu miliardu korun a v hodnotě 500 tisíc korun provozuje majetek pro města a obce. Zásobuje pitnou vodou 95 tisíc obyvatel, provozuje 104 čerpacích stanic, 82 vodojemů, 43 čistíren odpadních vod a 11 úpraven pitné vody.

Více informací na www.vakberoun.cz