Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
Oznámení o přerušení el. energie
12
Oznámení o přerušení el. energie
13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Vesnice roku - prezentace

Vesnice roku - prezentace
 V každé obci nastanou občas události, které jsou pro její život více či méně podstatné; rekonstrukce objektů, nové projekty, kulturní akce, výročí.

 

        Jedna z takovýchto  událostí proběhla i u nás dne 24.5.2023 a naštěstí za hezkého počasí. Jednalo se o návštěvu krajské komise hodnotící naší obec v soutěži “Vesnice roku 2023”

          Rádi bychom Vám, našim občanům, přiblížili tento den v těchto mimořádných “Zprávičkách”

 a pro dokreslení atmosféry přidali  pár  fotografií.

 

           Na celou prezentaci v rámci soutěže má každá obec pouze 2 hod. V tomto čase je třeba představit celou obec, její památky, kroniky, knihovnu a všechny projekty již realizované, probíhající či připravené k realizaci. U nás šlo o cyklostezku, domácí čističky odpadních vod, protipovodňový systém, kompostéry atd. Součástí prezentace je také kulturní život a činnost spolků - hasičů, rybářů, včelařů, myslivců.

             Následovala prohlídka obou částí obce Kotopeky-Tihava, jejíž součástí byl doprovodný program a malé občerstvení místní domácí výroby.  Komise pozitivně hodnotila prostředí a již uskutečněné projekty.  Všíchni obdivovali naše krásné kapličky a vzrostlé kaštany a lípy.

              Dovolujeme si tímto poděkovat panu Kadeřábkovi za pěkné povídání o naší kronice                                a historii obce. Poděkování patří všem spolkům za prezentaci svých činností a následné ukázky. A samozřejmě velký dík I občanům, kteří se podíleli na úklidu obou částí obce a všem, kteří připravovali domácí pohoštění.

                Podařilo se nám ukázat vše podstatné, ale určitě ne všechno, v obouch částech obce. Třeba zase příště.

 

Vyhodnocení krajského kola proběhlo v Kutné Hoře. Naše malá obec o 310 obyvatelích získala v konkurenci 15 obcí, z nichž některé mají i 4 000 a vice obyvatel tato ocenění:

1)      Nejlepší využití pozemkových úprav ve Středočeském kraji – Cyklostezka + polní cesta a odvodňovací příkopy na východní straně obce

2)      Ocenění zlatá cihla v katergorii A – Obnova či rekonstrukce památkově chráněných objeků a památek místního významu – Kaple sv. Jana Nepomuckého na Baště

3)      Njelepší chléb Středočeského kraje – upekla paní Anuška Trejbalová

Jsme velice rádi, že naše obec má co ukazovat a být na co hrdá.

 

Elektronická prezentace představená komisi je zveřejněna na internetových stránkách

 www.obec-kotopeky.cz

 

Děkujeme 

 

prezentace

diplom2

diplom1

diplom

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů